Aktualności

Genetyka to nowoczesna gałąź medycyny, która rewolucjonizuje sposób diagnostyki i terapii. Ważne aby być na bieżąco z trendami dotyczącymi zdrowego trybu życia, postępów medycyny w zakresie badań i terapii z wykorzystaniem osiągnięć genetyki oraz nowatorskich rozwiązań dedykowanych klientom DF Medica Polska.

aktualnosci_co_jest_zapisane_w_genach_twojego_dziecka-min

Co jest zapisane w genach Twojego dziecka?

 

Czy wiesz, że to co je twoje dziecko przez pierwsze trzy lata, będzie miało wpływ na całe jego życie? Tak, na całe. Jak mądrze zaprojektować dietę malucha, by uchronić go przed otyłością i chorobami dietozależnymi? Odpowiedź kryje się w… jego genach.

Czytaj dalej
aktualnosci_jedz_i_nie_tyj-min

Jedz i nie tyj

Co zrobić żeby schudnąć – kto choć raz na jakiś czas nie zadaje sobie tego pytania. Czy ograniczenie ilości porcji wystarczy? A może trzeba wyeliminować z diety określone potrawy? Jeśli tak – to które? Odpowiedzi na te wszystkie pytania dostarczają badania genetyczne, pozwalające precyzyjnie określić zapotrzebowanie żywieniowe naszego własnego organizmu. Zbadać co nam służy, a czego powinniśmy unikać.

Czytaj dalej
aktualnosci_newseria-min

Newseria: 12 mln Polaków zmaga się z chorobami dietozależnymi.

Zdaniem dietetyków największe błędy żywieniowe Polaków to nieregularne posiłki, włączanie do codziennego menu zbyt dużej ilości produktów wysoko przetworzonych i słodyczy, a także stosowanie zbyt restrykcyjnych diet.
To wszystko prowadzi do rozwoju chorób dietozależnych takich, jak otyłość, cukrzyca czy schorzenia sercowo-naczyniowe. Zmaga się z nimi już ok. 12 mln Polaków.
Aby im zapobiec, trzeba dostosować swój jadłospis do konkretnych potrzeb i predyspozycji organizmu.

Czytaj dalej

Dla kogo