Mówią o nas

Zainteresowanie genetyką jako nowoczesną gałęzią medycyny, która rewolucjonizuje sposób diagnostyki i terapii znacząco rośnie. Eksperci DF Medica Polska służą swoją wiedzą i doświadczeniem propagując zalety badań genetycznych dotyczących diety, prawidłowego żywienia czy profilaktyki chorób dietozależnych. Udział w programach TV, audycjach radiowych, porady ekspercie w czasopismach to część misji edukacyjnej DF Medica Polska.

piskala-720x477

Genodieta nowością w dietetyce

„To wszystko wina genów” – często mówią osoby, u których stosowana dieta nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Jak się okazuje może być w tym trochę prawdy

Czytaj dalej

Zobacz więcej!

Test Genodiet udzielił mi odpowiedzi na kilka pytań dotyczących obciążenia chorobami, które mogą się u mnie rozwijać w przyszłości, a mają podłoże genetyczne. Dowiedziałam się też jak za pomocą diety oraz zmiany stylu życia ograniczyć ryzyko rozwoju tych schorzeń.

Martyna Wojciechowska
foto-vita

Popraw swoje geny

Ostatnio coraz głośniej mówi się o epigenetyce. Czy jej odkrycia pomogą nam zadbać o zdrowie nasze i dzieci? Pytamy ekspertów!

 Każdy z nas w chwili poczęcia otrzymuje od swoich rodziców kod genetyczny DNA, czyli jak gdyby wydaną w formie książki instrukcję obsługi organizmu. Jest w niej zawarty opis budowy i czynności poszczególnych komórek, instrukcja, jak organizm ma się rozwijać i funkcjonować.
 Ale, niestety, nie zawsze zapis w instrukcji jest prawidłowy.

Czytaj dalej
foto-glamour

Syndrom odstawienia

Prawie każdy z nas (uważa, że ma ALERGIĘ lub nietolerancję pokarmową. Czy naprawdę? Podpowiadamy ci, jak to SPRAWDZIĆ

Czytaj dalej

Fit Sport to świetne badanie, idealne dla każdego sportowca, profesjonalisty czy amatora. Rzeczywiście, zamiast bolesnej metody prób i błędów, lepiej sprawdzić, co mamy zapisane w genach, żeby szybciej osiągnąć wymarzony sukces.

Adam Małysz
gw

Dieta zgodna z DNA. Co warto wiedzieć o swoich genach

Różne warianty genu powodują, że jedni tyją po węglowodanach, inni po tłuszczach. To dość istotna informacja, czy lepiej dietę oprzeć na kaszach, ryżu, makaronie, czy raczej dodać sobie białka. Łatwiej schudnąć, gdy wiesz o sobie więcej. To oczywiste, że to, co jemy, wpływa na nasz organizm. Buduje go i napędza, ale wpływ jedzenia na zdrowie jest też bardziej subtelny.

Czytaj dalej

Kiedy zostałam mamą, zmobilizowałam siły, by być w dobrej formie i wyczuliłam się na dbanie o zdrowie w szczególny, bardziej świadomy, odpowiedzialny sposób. (...) Wykonałam proste, trwające kilka minut badanie i wyjaśniłam sobie wiele niewiadomych dotyczących funkcjonowania mojego organizmu, bo to właśnie wpływ naszych genów na siebie, powoduje, że pracuje on w określony sposób. Można powiedzieć, że rozszyfrowałam swój genetyczny podpis.

Katarzyna Cichopek