Rekomendacje

DF Medica Polska to firma o międzynarodowej renomie i doświadczeniu, która rozpowszechniła w Polsce badania genetyczne w kontekście diety, prawidłowego żywienia oraz profilaktyki chorób dietozależnych. Jakość oferty DF Medica Polska potwierdzają europejskie i polskie autorytety naukowe. Badania realizowane w laboratoriach firmy rekomendują również przedstawiciele świata kultury, mediów czy sportu.

prof_barbara_mroczko-min

PROF. DR HAB. N. MED. BARBARA MROCZKO

kierownik Zakładu Diagnostyki Chorób Neurozwyrodnieniowych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

„Badania GENODIET iGenesis oferowane przez firmę DF Medica Polska można zaliczyć do światowej czołówki testów z dziedziny nutrigenetyki i nutrigenomiki. Wiedza o konkretnych zdolnościach oraz predyspozycjach organizmu znacząco poszerza możliwości wczesnej diagnostyki chorób dietozależnych oraz umożliwia szybkie wprowadzenie odpowiedniej profilaktyki. Ponadto proponowany panel badań otwiera nową drogę rozwoju medycyny spersonalizowanej oraz stwarza możliwość wprowadzenia specjalistycznych badań diagnostycznych w rutynowej praktyce klinicznej.

Bardzo cennym jest podział badań na panele różnicujące poszczególne obszary dotyczące stylu życia oraz sposobu odżywiania, który sprawia, że wyniki zostają przedstawione w sposób klarowny i zrozumiały. Raport z badania stanowi obszerną lekturę, obejmującą wyniki badań genetycznych wraz z ich interpretacją oraz zaleceniami dietetycznymi, wynikającymi z predyspozycji genetycznych pacjenta.”

PROF. DR N. MED. IWONA WYBRAŃSKA

kierownik Zakładu Diagnostyki Genetycznej i Nutrigenomiki w Collegium Medicum UJ w Krakowie

„Badanie GENODIET Completo wzbogaca archiwum danych o pacjencie, co ma bezpośrednie przełożenie na skuteczność pracy lekarzy oraz fizjologów żywienia. Każdy z nas, na dowolnym etapie życia, może więc podjąć decyzję, że wspólnie ze specjalistami poszuka takich rozwiązań dla swojego organizmu, które wzmocnią jego ochronę przed zagrożeniami zdrowotnymi.”

Prof. dr n. med. Iwona Wybrańska, kierownik Zakładu Diagnostyki Genetycznej i Nutrigenomiki w Collegium Medicum UJ w Krakowie. Specjalista laboratoryjnej genetyki medycznej i diagnostyki klinicznej, biolog molekularny. Od 30 lat prowadzi badania w dziedzinie biochemii i genetyki, transkryptomiki oraz epigenetyki. Delegat Ministerstwa Nauki w Joint Programming Initiative pt.: „Health, Food and Prevention of Diet Related Diseases”.

iwona_wybranska
aneta_gorska_kot

Lek. med. Aneta Górska-Kot

Pediatra, Ordynator Oddziału Pediatrii Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie

„45 % dzieci w Polsce ma nieprawidłowe BMI. Są zbyt chude bądź maja nadwagę. Niepokoją też statystyki dotyczące niedoborów witaminy D. Badanie GENODIET Completo jest narzędziem, które pomaga określić indywidualne predyspozycje dziecka, a mając świadomość jego unikalnej sekwencji genów, lekarzom dużo łatwiej wpływać później na przebieg historii zdrowia dziecka. Pamiętajmy, że dzieci są zależne od rodziców, a zatem nawyki żywieniowe, które im wpoimy na najwcześniejszym etapie ich życia, mogą zaowocować tym, że unikną problemu nadwagi i nie będą musiały się borykać np. z cukrzycą typu II. GENODIET Completo robi się tylko raz, ale zdobyta dzięki badaniu wiedza może być wykorzystywana przez całe życie.”

PROF. DR HAB. ADAM ZAJĄC

Rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

Badanie FitSport to wartościowe narzędzie diagnostyczne w procesie przygotowania profesjonalnych programów treningowych skierowanych nie tylko dla sportowców, ale także dla wszystkich ludzi uprawiających sport rekreacyjnie. Wyniki badania FitSport pozwalają na określenie indywidualnych predyspozycji genetycznych badanego sportowca niezbędnych do zoptymalizowania treningu, poprawy wyników sportowych i przyspieszenia procesu regeneracji organizmu. FitSport to bardzo prosta i nieinwazyjna odpowiedź na pytanie, czy to jak trenujemy przyniesie nam potrójną satysfakcję: zapewni sukcesy, wpłynie na dobrą formę organizmu i zminimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji.
Prof. dr hab. Adam Zając, profesor nauk o kulturze fizycznej, nauczyciel akademicki i trener koszykówki, od 2012 rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, specjalizuje się w teorii sportu, w 2005 został redaktorem naczelnym czasopisma naukowego „Journal of Human Kinetics”.

prof_a_zajac-min
awf-min

DR MAŁGORZATA MICHALCZYK

Zakład Żywienia i Suplementacji Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

„GENODIET Completo jest jednym z narzędzi, które pozwalają nam wspierać rozwój naszych studentów i wychowanków. Wyróżniliśmy je, ponieważ ułatwia tworzenie indywidualnych programów żywieniowych, a w konsekwencji pozwala na precyzyjne planowanie aktywności treningowej”

Dr Małgorzata Gołkowska

pediatra, neonatolog, założycielka Instytutu Profilaktyki Zdrowia Dzieci i Niemowląt

„GENODIET Completo pozwala bezinwazyjnie ocenić predyspozycje np. do rozwoju chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, nadciśnienie, skłonność do występowania alergii pokarmowych, ale też otyłości. Znając informację zapisaną w genach dziecka możemy świadomie na nią wpływać. Wpływanie na ekspresję genów poprzez modyfikacje żywieniowe ma istotne znaczenie szczególnie w pierwszych miesiącach życia dziecka. Zapobiegamy dzięki temu wystąpieniu określonych chorób.”

m_golkowska-min
scapagnini_1-min

Prof. Giovanni Scapagnini

profesor medycyny i biochemii klinicznej wydziału medycyny i chirurgii na Uniwersytecie w Molise

Światowej sławy naukowiec, wykładowca kilku uniwersytetów i bezpośredni współpracownik nominowanego do Nagrody Nobla profesora Roberta Gallo. Sekretarz Generalny fundacji ONLUS „Ricerca e Progresso” (Badania i Postęp). Członek Towarzystwa Naukowego SINUT (Włoskie Stowarzyszenie Nutriceutyki), American Society for Neuroscience oraz Rady Naukowej „American Academy of Anti-Aging Medicine”. Sekretarz naukowy i współzałożyciel Towarzystwa Naukowego CLIMAA (na rzecz długowieczności i medycyny Anti-Aging). Autor kilkudziesięciu publikacji w najbardziej prestiżowych magazynach naukowych, wielu badań klinicznych i kilku patentów naukowych.

iza_czajka-min

Iza Czajka

fizjolog żywienia, autorka poradników na temat właściwego odżywiania

„Wprowadzając w życie opracowany na podstawie badanie GENODIET Completo plan żywieniowy można zapobiec genetycznie uwarunkowanym chorobom jak: cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, osteoporoza, a także nowotwory. Zyskuje się lepsze samopoczucie i więcej energii. To także rozwiązanie dla osób, które od lat próbują nieskutecznie schudnąć.”

Dr hab. med. Julio Cesar Tavares Ferreira

chirurg, absolwent Uniwersytetu w Rio Grande do Sul w Brazylii

Członek Brazylijskiej Rady Chirurgów, Brazylijskiego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej oraz Brazylijskiego Stowarzyszenia Medycznego Intradermoterapii. Działacz Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej. Koordynator szkoleń z zakresu medycyny i dermatologii estetycznej Szkoły Wyższej Farias Brito w Fortalezie. Właściciel kliniki bioestetycznej „Bioesthetic Clinic” .

Dr Riccardo Dalle Grave

światowej sławy specjalista w dziedzinie leczenia zaburzeń odżywiania. Doktor Medycyny i Chirurgii Uniwersytetu w Weronie oraz endokrynolog

Szef Kliniki Zaburzeń Odżywiania we włoskiej Klinice Villa Garda W swojej pracy skupia się na psychoterapii poznawczo-behawioralnej, badając m.in. czynniki wpływające na zaburzenia odżywiania, skuteczność metod zapobiegania jadłowstrętowi oraz innym chorobom zależnym od diety. Autor kilkuset publikacji oraz wielu książek m.in. o zaburzeniach odżywiania. Redaktor naczelny pism naukowych, w tym AIDAP Journal Observer ed Emozionie Cibo i European Eating Disorders Review. Członek prestiżowych stowarzyszeń naukowych i instytucji, w tym: The Italian Association of Eating Disorders and Weight (AIDAP), The Italian Society of Obesity (SIO).

Dr hab. med. Alessandra Bordoni

pracownik naukowy Wydziału Nauk Rolniczych Uniwersytetu w Bolonii, specjalista technologii żywienia

Członek Rady Włoskiego Stowarzyszenia Nutriceutyki SINUT. W swojej pracy koncentruje się na zagadnieniach związanych z biochemią żywienia, nutrigenomiką oraz nutrigenetyką. Na początku lat 90. rozpoczęła badania na kulturach komórek pierwotnych, skupiając się na metabolizmie tłuszczów oraz zniszczeniach oksydacyjnych. W jej dorobku znajduje się ponad 100 włoskich oraz międzynarodowych publikacji.

Dr med. Federico Licastro

profesor immunologii w departamencie Patologii Eksperymentalnej na wydziale Medycyny Uniwersytetu w Bolonii

Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Gerontologii Biomedycznej i Międzynarodowego Stowarzyszenia Neuroimmunologii. Wśród jego zainteresowań badawczych znajdują się wpływ diety na działanie układu immunologicznego oraz podłoże genetyczne choroby Alzheimera. Jest autorem 250 publikacji i wielu wykładów podczas włoskich oraz międzynarodowych kongresów.

Vittorio Lucchini

prezes laboratorium NGB Genetics Firma powstałego z inicjatywy naukowców oraz pracowników uniwersytetu w Ferrarze

Specjalista w dziedzinie biologii molekularnej i genetyki, od dziesięciu lat prowadzący prace badawcze.

Dr Silvia Fuselli

profesor prowadzący działalność w Laboratorium Genetyki Populacyjnej Uniwersytetu w Ferrarze, we Włoszech

Koncentruje się na badaniu struktur genetycznych oraz reakcji organizmu ludzkiego na środki farmakologiczne. Współpracuje z prof. Antti Sajantila (Laboratorium Biologii Sądowej Uniwersytetu Helsińskiego) oraz z prof. Guido Barbujani (Uniwersytet w Ferrarze). Bada rolę jaką odgrywają farmakogenetyki w leczeniu choroby Alzheimera. Jedna ze specjalistów odpowiedzialnych za rozwój efektywnej metodologii dla genotypowania CYP2D6. Autorka wielu publikacji naukowych i prelegentka licznych międzynarodowych konferencji.

Dr Giorgio Bertorelle

profesor genetyki na Wydziale Biologii i Ewolucji Uniwersytetu w Ferrarze

Prezes Włoskiego Stowarzyszenia Biologii Ewolucyjnej oraz członek Stowarzyszenia Włoskich Genetyków (AGI). Zakres jego badań obejmuje rekonstrukcję procesów selektywnych oraz demograficznych, które kształtują wariacje genetyczne gatunków. Autor ponad 50 publikacji naukowych, 10 książek oraz wielu przemówień w ramach międzynarodowych konferencji.

ADAM MAŁYSZ

Fit Sport to świetne badanie, idealne dla każdego sportowca, profesjonalisty czy amatora. Rzeczywiście, zamiast bolesnej metody prób i błędów, lepiej sprawdzić, co mamy zapisane w genach, żeby szybciej osiągnąć wymarzony sukces.

Dr Michał Wilk
wykładowca AWF w Katowicach, wielokrotny mistrz Polski i trzykrotny wicemistrz Europy w Trójboju Siłowym, mistrz świata w wyciskaniu sztangi leżąc

Mam nadzieję, że badanie FitSport stanie się udziałem każdego zawodnika rzetelnie myślącego o formie i swoich przyszłych wynikach. Będzie fundamentem planowania treningów oraz barometrem predyspozycji dzieci i młodzieży do określonego rodzaju aktywności fizycznej. Przyczyni się do odkrywania talentów sportowych.

Współpracują z nami

 • dr hab. n. med. Lucyna Ostrowska – specjalista chorób wewnętrznych, kierownik Zakładu Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
 • dr hab. n. med. Jolanta Wasilewska – specjalista chorób dziecięcych, alergolog
 • dr hab. n. med. Sławomir Jeka – specjalista reumatolog, Ordynator Kliniki Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy
 • dr n. med. Magdalena Łopuszyńska – specjalista dermatolog, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej
 • dr n. med. Grzegorz Słomian – specjalista onkologii klinicznej i chemioterapii nowotworów, chorób wewnętrznych i medycyny paliatywnej
 • dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda – specjalista chorób wewnętrznych, alergolog, lekarz medycyny estetycznej
 • dr n. biol. Iwona Koźlicka – dietetyk, technolog żywności, członek Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych oraz Polskiego Towarzystwa Badań Nad Otyłością
 • dr Beata Dethloff – lekarz medycyny estetycznej
 • dr Izabela Lenartowicz – specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej
 • lek. Magdalena Osińska – specjalista chorób wewnętrznych
 • mgr Sławomir Czarnecki – genetyk, diagnosta laboratoryjny
 • Sebastian Kuliński – czołowy polski kulturysta, instruktor sportu w kulturystyce, sędzia kulturystyki PZKFiTS, doświadczony instruktor i trener personalny, trener zawodników, wykładowca i egzaminator kursów na instruktora kulturystyki oraz trenera personalnego
 • Carolina Medical Center – jeden z najnowocześniejszych ośrodków leczenia ortopedycznego w Europie
 • Centrum Medyczne Puławska – wieloprofilowa sieć przychodni posiadająca 7 placówek na terenie Mazowsza
 • Szpital Medicover – pierwszy prywatny szerokoprofilowy szpital w Polsce i za razem największy w Europie Środkowej