GENODIET COMPLETO

GENODIET Completo to unikalne badanie zależności genów z wykorzystaniem nutrigenetyki i nutrigenomiki. To również GENODIET Raport – przystępnie zaprezentowany, indywidualny profil żywieniowy oraz zalecenia dietetyczne zgodne z DNA pacjenta.

W DNA zapisane są informacje na temat koloru oczu i włosów czy podatności na różne choroby. Są w nim także wskazówki, które umiejętnie odczytane przez ekspertów DF Medica dadzą odpowiedź jak się odżywiać, by cieszyć się zdrowiem i długim życiem.

GENODIET COMPLETO


Badanie GENODIET Completo dedykowane jest osobom, które:
 • często czują się źle, chociaż nie widzą żadnych konkretnych objawów poza zmęczeniem
 • wielokrotnie podejmowały decyzję o zrzuceniu zbędnych kilogramów, ale bez rezultatów
 • chcą się zdrowo odżywiać, ale produkty powszechnie uważane za zdrowe im nie służą
 • często chorują na infekcje i stany zapalne
 • nie mogą rozpoznać przyczyny tycia
 • mają podwyższony poziom cholesterolu i są potencjalnie zagrożone miażdżycą
 • chorują na cukrzycę i inne choroby przewlekłe (również w trakcie terapii antynowotworowej)
 • miały w rodzinie przypadki chorób nowotworowych, cukrzycy typu II, chorób neurodegeneracyjnych, zawałów serca lub innych chorób układu krążenia
 • ćwiczą, ale treningi nie przynoszą spodziewanych efektów
 • nie wiedzą jaką wybrać aktywność fizyczną aby zachować kondycję i jednocześnie zdrowo chudnąć
 • myślą o zastosowaniu modnej diety bezglutenowej lub bezlaktozowej, ale nie wiedzą, czy to będzie dla nich zdrowe
 • lubią mocną kawę ale nie wiedzą czy ze względu na zdrowie mogą ją pić, czy powinni ograniczyć jej spożycie
 • pragną zostać rodzicami, ale mają trudności w realizacji tego marzenia
 • chcą zadbać o prawidłowe przygotowanie i przebieg ciąży
 • chcą zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka od pierwszych dni jego życia

Korzyści z badania

Testy genetyczne to nowoczesne „narzędzie” w diagnostyce i leczeniu wielu chorób. Dzięki GENODIET Completo możliwe jest zbadanie wzajemnej korelacji poszczególnych genów oznaczonych w testach. GENODIET Completo daje dietetykowi, lekarzowi, ale przede wszystkim pacjentowi konkretne zalecenia do dalszej diagnostyki lub postępowania żywieniowego. GENODIET Completo pomaga pacjentom w:

 1. uniknięciu wielu chorób dietozależnych (cukrzyca, nadciśnienie, zawał serca, udar, osteoporoza)
 2. uzyskaniu oraz utrzymaniu optymalnej masy ciała
 3. odżywianiu zgodnym z Ich DNA w sytuacji chorób przewlekłych

GENODIET Completo

GENODIET Completo to swoistego rodzaju przewodnik dzięki któremu pacjent świadomie wybierze to co jest dobre dla jego organizmu a odrzuci to co może mu szkodzić.

GENODIET Completo to jedyne dostępne w Polsce badanie pozwalające na ustalenie profilu metabolicznego – oznaczone geny badane są pod kątem wzajemnych zależności.

OPIS BADANIA

GENODIET Completo – trzy uzupełniające się moduły badań, uwzględniające związki między genami a odżywianiem, umożliwiające maksymalną personalizację planu odżywiania. Jedynie kompleksowa analiza daje pełny obraz potrzeb organizmu, dlatego w trosce o dobro pacjentów DF Medica Polska nie wykonuje oznaczeń pojedynczych genów. 

Moduł Slim

określa indywidualną zdolność organizmu do metabolizowania tłuszczów i węglowodanów. Profil metaboliczny jako część profilu żywieniowego.
Moduł Slim to również:
– wskazanie dot. modyfikacji proporcji poszczególnych składników odżywczych w codziennej diecie, aby osiągnąć i utrzymać optymalną masę ciała,
– wskazanie niezbędnego czasu i rodzaju aktywności fizycznej tak, aby wspomóc organizm w walce o zdrową i ładną sylwetkę. Przeczytaj więcej. 

Moduł Health

analizuje warianty genetyczne ważnych dla organizmu procesów m.in.: metabolizmu witaminy D, kwasu foliowego i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.
Moduł Health to również:
– identyfikacja zmian genetycznych, które determinują zmniejszoną zdolność organizmu do pozbywania się toksyn i neutralizacji wolnych rodników. Proces detoksykacji i naturalnych dla organizmu zdolności antyoksydacyjnych jest szczególnie istotny w przypadku profilaktyki nowotworów oraz chorób autoimmunologicznych (skłonność do stanów zapalnych i alergii, starzenie się organizmu). Przeczytaj więcej.

Moduł Sensor

wskazuje predyspozycje do nietolerancji i nadwrażliwości na cztery kluczowe składniki odżywcze.
Moduł Sensor to również:
– identyfikacja genów odpowiedzialnych za wrodzoną (czyli taką, która trwa przez całe życie) nadwrażliwość organizmu na sól i kofeinę (zawartą w kawie, herbacie, lekach np. przeciwbólowych, suplementach diety, napojach energetycznych) oraz nietolerancję na laktozę (cukier mleczny), a także gluten (zboża: pszenica, żyto, jęczmień, owies). Przeczytaj więcej.

Efekt badania


GENODIET Raport to 26 stron szczegółowej, indywiduanie dopasowanej do pacjenta analizy obejmującej:

 1. predyspozycje organizmu pacjenta do rozwoju konkretnych chorób;
 2. wytyczne dotyczące sposobu odżywiania;
 3. zalecenia dietetyczne uwzględniające produkty, które w codziennym jadłospisie powinny się pojawić lub należy wyeliminować;
 4. wytyczne dot. osiągnięcia i utrzymania optymalnej masy ciała;
 5. wytyczne dot. profilaktyki chorób.

Przebieg badania

Badanie GENODIET Completo trwa kilka minut. Jest bezbolesne i bezinwazyjne.

1. Konsultacja dietetyczna wstępna: poznanie celu pacjenta, pomoc w doborze badania, prezentacja przykładowego wyniku badania i zaleceń dietetycznych, przeprowadzenie wywiadu dietetycznego.

2. Pobranie materiału genetycznego. Materiał genetyczny pobierany jest patyczkiem wymazowym poprzez pocieranie nim wewnętrznych stron policzków. Pacjent wypełnia niezbędne dokumenty pozwalające na przeprowadzenie badania i zapewnienie poufności wyniku badania. Pobranie materiału do badań jest bezbolesne.

3. Materiał poddawany jest analizie w certyfikowanym włoskim laboratorium genetycznym.

4. Na podstawie wyniku badania DNA, przygotowywany jest po 7 tygodniach raport zawierający obok wyniku badania także zalecenia dietetyczne. Zalecenia dietetyczne oraz opis wyniku są przygotowane w przystępnej dla Pacjenta formie i treści.

5. W oparciu o raport z badania przygotowywana jest dla Pacjenta konsultacja wyniku badania oraz związanych z nią zaleceń. Konsultacja zostaje zakończona po przekazaniu Pacjentowi raportu z badania w formie elektronicznej oraz papierowej.

6. Konsultacja dietetyczna okresowa po ok 4 tyg. od poprzedniego spotkania - spotkanie  z dietetykiem w celu monitorowania efektów wdrożonej terapii, udzielenie dodatkowych wskazówek.

Uwaga: Aby odpowiednio przygotować się do badania, należy przez minimum 60 minut przed wykonaniem wymazu powstrzymać się od jedzenia i picia.

Cennik Badań DF Medica

Genodiet Completo

Dla zakupów grupowych dodatkowe zniżki

1690,00 PLN

Bezpieczeństwo

DF Medica Polska kładzie szczególny nacisk na ochronę danych osobowych i formy zabezpieczania materiału genetycznego.
Analizy wykonywane są w akredytowanych laboratoriach oraz placówkach uniwersyteckich przestrzegających procedur i najwyższych standardów medycznych.