Wyniki testu rewelacyjne! Wiele z predyspozycji genetycznych i zaburzeń z nich wynikających przewidziałam intuicyjnie. Kilka lat temu widząc że moja skóra ma odcień żółtawy (a spożywam dużo warzyw pomarańczowych, czerwonych i zielonych) suplementowałam witaminę A w postaci retinolu. O wysokiej nadwrażliwości na kofeinę znam u siebie od dawna - kawy zatem nie piję. Bezwzględnie nie toleruję laktozy i od dzieciństwa, więc mleka nie piję od kiedy mogą stanowić o sobie czyli od około 12-15 roku życia.

Zgadza się także zła tolerancja dużego wysiłku - uprawiam regularne ćwiczenia mięśniowe (callanetics) i slow jogging. Nie dziwi mnie też skłonność do uszkodzeń chrząstki (jestem zwariowanym ogrodnikiem, który myśli, że 2,5 ha ogrodu nikt nie zrobi ode mnie lepiej włącznie z kopaniem, przesadzaniem, dźwiganiem, pieleniem etc). Były już operacje na łękotki i doczekałam się dyskopatii.

Regularne ćwiczenia i zaprzestanie uprawiania ogrodnictwa w związku z przeprowadzką do Warszawy spowodowały, że w/w dolegliwości ustąpiły. Intuicyjnie nigdy nie uprawiałam sportów wymagających dużego wysiłku (tylko ćwiczenia, taniec, rekreacyjne pływanie, taniec, marsze, slow jogging). Od wielu lat suplementuję witaminę D3 (wykazano obniżony metabolizm witaminy D3). Intuicyjnie wspomagam od lat system antyoksydacyjny poprzez dowóz silnych naturalnych antyoksydantów.

Zaskoczyła mnie informacja o umiarkowanym niedoborze choliny czy witaminy B6 i B9 mimo systematycznej i dużej naturalnych źródeł tych witamin,. Cenne wskazówki jakie daje IGenesis pozwoli mi na optymalizację dowozu i wykorzystania tych witamin (np. ocenę poziomu homocysteiny we krwi ). Mimo sporej wiedzy o wpływie jedzenia i aktywności fizycznej na zdrowie i w miarę dobrego zdrowia fizycznego i intelektualnego pełne badania IGenesis jest dla mnie kolejną porcją wiedzy o mnie i i moich przyszłych pacjentów.

dr n. med. Danuta Myłek

Mówią o nas

Zainteresowanie genetyką jako nowoczesną gałęzią medycyny, która rewolucjonizuje sposób diagnostyki i terapii znacząco rośnie. Eksperci DF Medica Polska służą swoją wiedzą i doświadczeniem propagując zalety badań genetycznych dotyczących diety, prawidłowego żywienia czy profilaktyki chorób dietozależnych. Udział w programach TV, audycjach radiowych, porady ekspercie w czasopismach to część misji edukacyjnej DF Medica Polska.

piskala-720x477

Genodieta nowością w dietetyce

„To wszystko wina genów” – często mówią osoby, u których stosowana dieta nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Jak się okazuje może być w tym trochę prawdy

Czytaj dalej

Test Genodiet udzielił mi odpowiedzi na kilka pytań dotyczących obciążenia chorobami, które mogą się u mnie rozwijać w przyszłości, a mają podłoże genetyczne. Dowiedziałam się też jak za pomocą diety oraz zmiany stylu życia ograniczyć ryzyko rozwoju tych schorzeń.

Martyna Wojciechowska
DF MEDICA STYL.pl

Styl.pl - TYM RAZEM SCHUDNĘ

Po czterdziestce coraz trudniej pozbyć się kilogramów. Dlatego wybieramy restrykcyjne diety. Ale czy one naprawdę działają? Jak schudnąć, pytamy doc. Lucynę ostrowską. Rozmawia Katarzyna Koper.

Czytaj dalej
be-active-df-medica

Be Active - ROZKODUJ SWOJE DNA

Czy warto wydawać kasę na komercyjne badania genetyczne? Wszystko zależy od tego, czego chcesz się dowiedzieć. I co zrobisz z wynikami testu... / Tekst Jowita Hakobert, Ewa Janczak-Cwil

Czytaj dalej

Fit Sport to świetne badanie, idealne dla każdego sportowca, profesjonalisty czy amatora. Rzeczywiście, zamiast bolesnej metody prób i błędów, lepiej sprawdzić, co mamy zapisane w genach, żeby szybciej osiągnąć wymarzony sukces.

Adam Małysz
gw

Dieta zgodna z DNA. Co warto wiedzieć o swoich genach

Różne warianty genu powodują, że jedni tyją po węglowodanach, inni po tłuszczach. To dość istotna informacja, czy lepiej dietę oprzeć na kaszach, ryżu, makaronie, czy raczej dodać sobie białka. Łatwiej schudnąć, gdy wiesz o sobie więcej. To oczywiste, że to, co jemy, wpływa na nasz organizm. Buduje go i napędza, ale wpływ jedzenia na zdrowie jest też bardziej subtelny.

Czytaj dalej

Kiedy zostałam mamą, zmobilizowałam siły, by być w dobrej formie i  wyczuliłam się na dbanie o zdrowie w szczególny, bardziej świadomy, odpowiedzialny sposób. (...) Wykonałam proste, trwające kilka minut badanie i wyjaśniłam sobie wiele niewiadomych dotyczących funkcjonowania mojego organizmu, bo to właśnie wpływ naszych genów na siebie, powoduje, że pracuje on w określony sposób. Można powiedzieć, że rozszyfrowałam swój genetyczny podpis.

Katarzyna Cichopek