iGenesis 7: Sport

Przenieś trening na wyższy poziom!

iGenesis Sport to najnowocześniejsze na rynku badanie genetyczne, które wskaże jak dostosować kluczowe dla każdego sportowca elementy – trening i dietę.

Co zyskujesz:

 1. Szybsze efekty treningów
 2. Indywidulaną dietę
 3. Indywidualne wytyczne treningowe
 4. Optymalna masę ciała
 5. Informacje o przetwarzaniu najważniejszych witamin i minerałów ( takich jak: A, B, C<D, E, wapń, magnez i żelazo)
 6. Listę produktów które Ci szkodzą
 7. Listę produktów które Cię leczą
 8. Informację o najczęstszych nietolerancjach pokarmowych
 9. Informację czy organizm radzi sobie ze smogiem, toksynami i jak go w tym wesprzeć
 10. Sposoby uniknięcia chorób takich jak: cukrzyca typu II, nadciśnienie, zawał, udar

iGenesis 7: Sport

BADANIE IGENESIS 7: SPORT PRZEZNACZONE JEST DLA OSÓB, KTÓRE CHCĄ ĆWICZYĆ ŚWIADOMIE I BARDZIEJ EFEKTYWNIE, A DIETĘ DOSTOSOWAĆ TAK, ABY BYŁA NATURALNYM DOPINGIEM DLA ORGANIZMU. BĘDZIE SZCZEGÓLNIE POMOCNE DLA:

 • zawodowych sportowców
 • osób uprawiających sport amatorsko
 • triathlonistów i maratończyków
 • dzieci i młodzieży rozpoczynających karierę sportową
 • osób pracujących ze sportowcami - trenerów, żywieniowców i rehabilitantów.

Sportowcy, którzy już skorzystali z badań Genodiet iGenesis:

 1. Adam Małysz – polski skoczek narciarski, czterokrotny medalista olimpijski, kierowca rajdowy
 2. Anna Lewandowska – mistrzyni świata, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy i Polski w karate tradycyjnym
 3. dr Michał Wilk – wielokrotny Mistrz Polski w Trójboju Siłowym
 4. Maria Andrejczyk - polska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem
 5. Mateusz Ligocki – polski snowboardzista, olimpijczyk, zawodnik klubu sportowego AZS AWF Katowice
 6. Tomasz Brzóska – trener personalny i reprezentant Polski w Fitness Gimnastycznym
 7. Aleksandra Dawidowicz – kolarka górska
 8. Jędrzej Dobrowolski – polski zawodnik narciarstwa szybkiego, czestnik najwyższej kategorii Speed One elitarnych zawodów Speed Masters FIS Speed Ski World Cup
 9. Maciej Bydliński – polski narciarz alpejski, wielokrotny indywidualny Mistrz Polski, reprezentant klubu AZS-AWF Katowic
 10. Maciej Dwobor – dziennikarz i prezenter telewizyjny, triathlonist
 11. Drużyna kolarzy CCC Polsat Polkowice
 12. Michał Pawlikowski – najszybszy polski snowbordzista

iGenesis 7: Sport

Badanie iGenesis 7: Sport to sześć wzajemnie uzupełniających się modułów: SLIM, MICRO, SENSOR, HEALTH, DETOX i MEDLINE połączonych z analizą predyspozycji sportowych Fit Sport. Tworzą razem spójny obraz indywidualnych potrzeb i predyspozycji Twojego organizmu.

Fit Sport

Badanie FIT Sport określa indywidualne predyspozycje genetyczne niezbędne do zoptymalizowania treningu, poprawienia wyników sportowych i przyspieszenia procesu regeneracji organizmu pacjenta.

FIT Sport odpowiada na pytanie do jakich dyscyplin sportowych Twój organizm jest predysponowany i jak prowadzić trening w określonym rodzaju wysiłku, jak dobrać czas i częstotliwość treningów, aby osiągać najlepsze wyniki oraz z jaką intensywnością trenować, aby nie przeciążać organizmu i osiągnąć założone cele (np. budowanie masy mięśniowej). Przeczytaj więcej.

Moduł Slim

Analizuje predyspozycje do metabolizmu węglowodanów, tłuszczów i białek, umożliwiając opracowanie spersonalizowanego profilu żywieniowego, który utrzymać wysoką wydolność organizmu podczas ćwiczeń. Uwzględnia podłoże genetyczne zachowań trudnych do uchwycenia wynikających z wpływu emocji na odżywianie. Wskazuje również, jak dostosować aktywność fizyczną do posiadanych predyspozycji. Przeczytaj więcej. 

Moduł Micro

Zawiera informacje dotyczące metabolizmu, wchłaniania i transportu witamin i składników mineralnych: A, B6, B9, B12, C, D, E i choliny oraz wapnia, magnezu i żelaza. Ułatwi dostosowanie diety i suplementacji do faktycznych potrzeb organizmu, a co za tym idzie – poprawę koncentracji i zdolności do szybkiej reakcji. Przeczytaj więcej. 

Moduł Sensor

Wskazuje predyspozycje do wystąpienia nietolerancji na gluten, laktozę, fruktozę i nadwrażliwości pokarmowych o podłożu genetycznym – niezmiennych przez całe życie. Często wiążą się one z niespecyficznymi objawami, które mogą wystąpić nawet kilkadziesiąt godzin po spożyciu danego produktu. Ociężałość, senność, ciągłe zmęczenie, problemy z koncentracją, bóle głowy czy problemy ze strony układu pokarmowego mogą być spowodowane produktami codziennie występującymi w diecie. Przeczytaj więcej. 

Moduł Health

Nastawiony jest przede wszystkim na profilaktykę zdrowia i zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób dietozależnych, ale również wprowadzenie działań wspierających proces leczenia, jeśli choroba już wystąpiła. Identyfikuje geny odpowiedzialne za predyspozycje do rozwoju hipercholesterolemii, hiperglikemii, najgroźniejszej dla zdrowia otyłości brzusznej czy zespołu metabolicznego. Przeczytaj więcej. 

Moduł Detox

Określa potencjał antyoksydacyjny organizmu – predyspozycje genetyczne do walki z nadmiarem wolnych rodników oraz potencjał detoksykacyjny – poziom endogennej ochrony przed toksynami pochodzącymi z nieprawidłowej diety i środowiska. Wskazuje w jaki sposób wesprzeć organizm, aby zwiększyć jego odporność, spowolnić proces starzenia, zadbać o młody i zdrowy wygląd skóry oraz przyspieszyć proces regeneracji po wzmożonym wysiłku fizycznym czy kontuzji. Przeczytaj więcej.

Moduł Medline

Badania te pomagają zidentyfikować genetyczne ryzyko rozwoju osteoporozy i uszkodzeń chrząstki stawowej oraz genetycznie uwarunkowanej trombofilii (czyli skłonności do zakrzepicy). Dzięki tym danym pacjenci wiedzą na co zwrócić uwagę w profilaktyce i leczeniu tych problemów. Mają też możliwość zidentyfikować problem w zalążku i znacznie odsunąć w czasie rozwój choroby. Przeczytaj więcej.

Efekt badania

Wynik badania iGenesis 7: Sport to około 70 stron szczegółowej, indywidualnie dopasowanej do pacjenta analizy obejmującej:

 1. Raport iGenesis 7: Sport – analizę korelacji ponad 100 polimorfizmów genów odpowiedzialnych za predyspozycje do przetwarzania makro i mikroskładników odżywczych, rozwoju chorób dietozależnych oraz procesów odpowiedzialnych za starzenie się organizmu.
 2. Zalecenia żywieniowe – indywidualne wytyczne dotyczące sposobu odżywiania, uwzględniające predyspozycje genetyczne oraz schemat żywieniowy zawierający dokładne informacje, jakie produkty i w jakich ilościach należy wprowadzić, a z których powinno się zrezygnować.
 3. Wytyczne treningowe - indywidualne wskazówki dotyczące predyspozycji do aktywności fizycznej
 4. Konsultacje z dietetykiem – DF Medica zapewnia pacjentom dwie konsultacje dietetyczne: pierwszą, której głównym elementem jest omówienie wyników oraz drugą, której celem jest kontrola wprowadzonych wytycznych. Obie konsultacje zawarte są w cenie pakietu iGenesis 7: Sport.

Przebieg badania

Badanie iGenesis 7: Sport trwa kilka minut. Jest bezbolesne i bezinwazyjne.

1. Konsultacja dietetyczna wstępna: poznanie celu pacjenta, pomoc w doborze badania, prezentacja przykładowego wyniku badania i zaleceń dietetycznych, przeprowadzenie wywiadu dietetycznego.

2. Pobranie materiału genetycznego. Materiał genetyczny pobierany jest patyczkiem wymazowym poprzez pocieranie nim wewnętrznych stron policzków. Pacjent wypełnia niezbędne dokumenty pozwalające na przeprowadzenie badania i zapewnienie poufności wyniku badania. Pobranie materiału do badań jest bezbolesne.

3. Materiał poddawany jest analizie w certyfikowanym włoskim laboratorium genetycznym.

4. Na podstawie wyniku badania DNA, przygotowywany jest po 7 tygodniach raport zawierający obok wyniku badania także zalecenia dietetyczne. Zalecenia dietetyczne oraz opis wyniku są przygotowane w przystępnej dla Pacjenta formie i treści.

5. W oparciu o raport z badania przygotowywana jest dla Pacjenta konsultacja wyniku badania oraz związanych z nią zaleceń. Konsultacja zostaje zakończona po przekazaniu Pacjentowi raportu z badania w formie elektronicznej oraz papierowej.

6. Konsultacja dietetyczna okresowa po ok 4 tyg. od poprzedniego spotkania - spotkanie  z dietetykiem w celu monitorowania efektów wdrożonej terapii, udzielenie dodatkowych wskazówek.

Uwaga: Aby odpowiednio przygotować się do badania, należy przez minimum 60 minut przed wykonaniem wymazu powstrzymać się od jedzenia i picia.

Cennik Badań DF Medica

iGenesis 7: Sport

SLIM, MICRO, SENSOR, HEALTH, DETOX , FITSPORT, MEDLINE

2990,00 PLN

Bezpieczeństwo

DF Medica Polska kładzie szczególny nacisk na ochronę danych osobowych i formy zabezpieczania materiału genetycznego.
Analizy wykonywane są w akredytowanych laboratoriach oraz placówkach uniwersyteckich przestrzegających procedur i najwyższych standardów medycznych.